Kamper daje dużą swobodę podróżowania nie tylko dla nas, ale również dla naszych czworonożnych przyjaciół. Przede wszystkim to wygodna opcja, aby swojego pupila zabrać ze sobą na urlop. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać zabierając psa na wyjazd kamperem.

Kierunek kamper!

Decydując się na podróż kamperem ze zwierzakiem, wybierz kierunek odpowiedni również dla niego. Zwiedzanie miast, zabytków architektonicznych lub muzeów często wyklucza czworonoga ze wspólnej eksploracji. Pozostawienie na cały dzień psa w kamperze również nie jest dobrym pomysłem.

Częste przemieszczanie się, gdzie większość dnia spędzamy z kółkiem w kamperze, może być dla psiaka męczące. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie kemping na łonie natury. Zwierzę będzie dobrze czuło się w okolicach lasów i jezior, gdzie będzie mogło szaleć.

Bezpieczeństwo pupila

Podczas jazdy musisz zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, także pupila. Pies nie powinien swobodnie poruszać się po kamperze w trakcie jazdy. Nie może również rozpraszać kierowcy w kamperze. Odpowiednim rozwiązaniem będzie umieszczenie psiaka w klatce podróżnej lub transporterze, które zostaną przymocowane do nieruchomych części pojazdu.

Nie lekceważ również postojów podczas podróży. Przerwa w trasie jest okazją do załatwienia wszystkich spraw, ale także rozprostowania łap i czasem na zabawę. Ważne jest, aby psa wyprowadzać zawsze na smyczy, szczególnie zatrzymując się na stacjach benzynowych lub w pobliżu drogi.

Niezbędne dokumenty podróżne

Wybierając się w podróż zagraniczną kamperem pamiętaj o niezbędnych dokumentach dla czworonoga. Paszport to dokument potwierdzający tożsamość zwierzęcia. Zawiera informacje o właścicielu, szczepieniach, profilaktyce przeciw pasożytom i badaniach wykonanych przed wyjazdem. W celu uzyskania dokumentu należy zgłosić się do weterynarza, posiadającego upoważnienie do wydawania paszportów.


No to w drogę! Sprawdź naszą ofertę kamperów na wynajem.